Amazon FBA Gönderileri İçin Kargo Tavsiyesi

Son zamanlardan artan döviz kuru sebebiyle farklı iş kollarına merak sardım. Amazon üzerinden kazanç sağlamayı da kendime hedef göstermiştim. İlk öncellikle hesap açmak zor bir adım. Bu adımı geçenler için sırada ürün bulmak var. Peki ürünü buldukan sonra Türkiye’den Amazon depolarına gönderiler için kargo fiyatlarını hiç merak etttiniz mi?

Yeni başlayanlar için Amazon FBA kesintileri ve kargo ücretlerini hesaplayıp ürünün kar getirisini hesaplamak önemli bir konu.

Koliniz hazır ve Türkiye’den gönderim için ücretleri merak ediyorsunuz sizin için hemen hesaplayalım.

Öncelikle:

Gönderilerin ağırlığı hesaplanırken tartı üzerindeki ağırlığı ve hacimsel ağırlığı(desi) baz alınır.Hacimsel ağırlık hesaplamalarında gönderinizin en boy ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılmasının 5000 ile bölümü ile bulunmaktadır. (Uzunluk * Genişlik * Yükseklik) / 5000 = Ağırlık

* Paketin geçerli ağırlığını hacimsel ağırlığıyla karşılaştırın. İki ağırlıktan daha ağır olanı, faturalandırılabilir ağırlıktır ve fiyatı hesaplamak için bunun kullanılması gerekir.

shipentegra.com

Özellikle yeni başlayanlara önerebileceğim bir site olan Shipentegra.com ile fiyat hesaplaması yapabilir ve hızlı destek alabilirsiniz.

30x40x50 boyutlarında bir koli hesaplama sonucu 12 desi olduğu ortaya çıkmaktadır. Kolinin ağırlığı 12 kg geçmezse 12 desi olarak baz alınır. 30x40x50 boyutlarındaki 15 kg bir koliniz varsa 15 olarak fiyatlandırma yapılır.

Nasıl Üye Olurum?

Amazon FBA ile hazır bir gönderiniz varsa buraya tıklayarak ShipEntegra sitesine üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Amazon FBA Gönderileri İçin Kargo Tavsiyesi için yorumda bulun

    Amazon FBA Gönderileri İçin Kargo Tavsiyesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amazon FBA Gönderileri İçin Kargo Tavsiyesi için ilk yorumu yapabilirsin.