Chrome’da Zayıf Şifreler Nasıl Bulunur?

Hesaplarınızı güvende tutmak istiyorsanız, güçlü bir şifre şarttır. Ancak, hesabınıza eklediğiniz şifrenin yeterince iyi olup olmadığından emin olmadığınız zamanlar olabilir. Bu nedenle, bir eklenti yüklemek yerine Chrome’un kendisi, zayıf bir şifreniz olup olmadığını size bildirebilir.

Google Chrome’da Zayıf Şifre Nasıl Aranır?

Tarayıcı ayarlarına girmeden önce, tarayıcının en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Sağ üstteki noktalara tıklayarak ve imleci Yardım seçeneğinin üzerine getirerek bekleyen bir güncellemeniz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. 

Bekleyen bir güncelleme varsa , Chrome bunu kendi kendine indirip yüklemeye başlar. Güncellemeyi sonlandırmak için sizden kromu yeniden başlatmanızı isteyecektir. Android cihazınızdaysanız, Ayarlar > Chrome Hakkında’ya giderek güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz .

Tarayıcının güncel olduğundan emin olduktan sonra, Chrome’un şifrelerinizi sakladığı yere erişmenin zamanı geldi. Yapmanız gerekenler:

  • Chrome’u açın
  • Profil resminize tıklayın
  • Bir Android cihaz kullanıyorsanız, anahtar simgesine tıklayın – Ayarlar > Şifre.

blank

Android

blank

Masaüstünde, anahtar simgesine tıkladıktan sonra, ortadaki şifreleri kontrol et seçeneğini seçin.

blank

Seçeneğe tıkladığınızda, Chrome zayıf şifreleri kontrol etmeye başlar. Herhangi birini bulursa, görüntüler ve bulamazsa size de bildirir. Zayıf şifreler bölümünde, değiştirilmesi gereken tüm şifreleri göreceksiniz. Değiştirmek için yandaki şifre değiştir düğmesine tıklayın veya aşağıdaki gibi seçeneklere erişmek için noktalara tıklayın:

  • Şifreyi göster
  • Şifreyi düzenle
  • Şifreyi kaldır

Şifreyi Değiştir seçeneğine tıkladığınızda , Chrome siteye zayıf şifreli bir sekme açacaktır. Fikir, oturum açmak ve şifrenizi değiştirmektir. Kaydedilmiş Chrome şifrelerinizi görüntülemek için Ayarlar > Anahtar simgesine gitmeniz gerekir . Daha güçlü hale getirmek için bir şifreyi değiştirmek istiyorsanız, sağdaki noktalara tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. blank Chrome’da Zayıf Şifreler Nasıl Bulunur? için yorumda bulun

    Chrome’da Zayıf Şifreler Nasıl Bulunur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Chrome’da Zayıf Şifreler Nasıl Bulunur? için ilk yorumu yapabilirsin.