Masters Of Sex

Bir psikoterapi yöntemi olan modern cinsel terapinin kurucuları ve ilk uygulayıcıları William Masters ve Virginia Johnson isimli Amerikalı psikiyatrların 1960’lı yıllarda gerçekleştirmiş olduğu cinsel devrimi anlatacak. William H. Masters ve Virginia E. Johnson ikilisi Masters & Johnson takımını kurarak cinsellik, cinsel bozukluklar, cinsel terapi gibi konularda çığır açan gelişmelere imza atacaklar.

Tür: Dram
Süresi: 60 dakika
Yapım yeri: ABD
IMDB: 8.0/10

 

Michael Sheen as Dr. William Masters and Lizzy Caplan as Virginia Johnson in Masters of Sex (season 1, episode 8) - Photo: Michael Desmond/SHOWTIME - Photo ID: MastersofSex_108_0090

masters-of-sex-171

Flex-Alexander-Masters-of-Sex

masters-sex-season-2 (1)

Oyunculukları, senaryosu ve atmosferiyle son dönemde takip ettiğim bir dizidir. Beklediğimden daha ilginç ve başarılı bulduğum, adında sex olduğu için önyargıyla yaklaşabileceğiniz ama içeriği sex olayından ziyade cinselliğin temelini bilimsel yaklaşımla izleyiciye sunuyor ya da sunmaya çalışıyor diyebiliriz. Tabii dönem dizisi olmasının da etkisi var.

Her karakterin hikayesi ilgi çekici ve güzel. Dizideki her sahneyi çok dikkatle izliyorum. Gereksiz olan, altı boş tek bir karakter yok. Tüm karakterler cuk diye oturmuş, hepsi tüm insani yönleriyle anlatılmış, zaafları da kötü-iyi yanları da, bu yüzden sevmediğim karakter olmadı. Bu nedenle izleyicinin her biri ile empati kurması ve sevmesini sağlamış.

İlk bölümler gayet iyi başlamış, 50-60 yıl öncesini yaşatmasına rağmen gayet akıcı, güzel ve orijinal bir senaryoya sahip olması, diziyi farklı bir noktaya koyuyor Her şey o kadar güzel resmedilmiş ki 60’ların Amerika konsepti izlenilmeye değer. Dizinin sağlam bir fan kitlesi olacağından şüphem yok. Tabii ki birçok insanın merak ettiği gibi çıplaklık elbette var fakat dizinin konusunun gereği. Şöyle belirteyim sevişme sahneleri asla göze batmıyor, öyle güzel serpiştirilmiş ki sahneleri izlerken” bu ne be?” diyebileceğiniz rahatsız edici görüntüler yok.

Gözü pek Virginia Johnson ile buz gibi bir dr. Wiliam Masters dizi karakteri olarak da gayet iyi vücut bulmuş.  Kadın cinselliğini özellikle “orgazm” fizyolojik olarak anlamaya çalışan iki araştırmacının hikayesi. Dizinin konusu son derece cüretkar ve güzel.

Söylemem gerekirse seksolojiye dair bilgilerin nasıl elde edildiğini daha önce hiç düşünmemiş biri olarak, dizi vasıtasıyla bu iki bilim insanının varlığından haberdar olmuş olmak bile güzel bir artı benim için.  Dizinin adındaki sex ibaresiyle diziye üşüşen insanların da aslında dizinin konusunu oluşturan durumun parçası olduğunu bilmek ayrıca güzel. Bundan utanmak, yokmuş gibi davranmak, ayıp günah gibi kavramlarla belirtmek sizce de çok saçma değil mi?

SEVGİLER.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. blank Masters Of Sex için yorumda bulun

    Masters Of Sex için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Masters Of Sex için ilk yorumu yapabilirsin.