Pinterest Kullanım Rehberi

Pinterest’i duymayan var mı? Duymuş olsanız bile aktif bir kullanıcı değilseniz  site sahipleri için nasıl bir nimet olduğunun farkında olmayabilirsiniz.Bu konumda özellikle site sahipleri için birkaç ipucu vereceğim.

Öncelikle Pinterest hakkında kısa bir özet geçeceğim. Moda, sağlık, teknoloji, futbol, saç stilleri gibi alanlarda resimler paylaşmak istiyorsanız kendinize ilgili panolar açmalısınız.

Saç Stilleri Panosu ( Board)

Sitenizeden Pin It yaparak, bilgisayarınızdan yükleyerek, ya da başka bir profildeki resmi pin it yaparak panonuza ekleyebilirsiniz.

Her resmin bir kaynağı vardır.

Bizi ilgilendiren en önemli nokta bu olmalı, sitenizde bir resmi pin it yaptığınızda artık bu resmin kaynağı sizin siteniz olarak gösterilecek. Kullanıcıların resme tıkladığında sitenize gelmesi büyük nimet. Bu tıklama oranını artırmak için de önerilerde bulunacağım.

pinterest-1

Şimdi yabancı site sahipleri için birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum..

 •  Sahte bir isimle bayan profili açın.

İnsanlara kendinizi Pinterest’de vakit geçiren biri olarak göstermelisiniz. Doğal bir görünüm kazandırmanız çok önemli.

 • Spam Yapmayın

Sürekli kendi sitenizden pinleme yapmayın. Başka hesaplardaki resimleri de inceleyin repin yapın.

 • Yorum Yapın, Beğenin

Keyfini çıkarın. Dediğim gibi doğallık çok önemli.Pinterest şikayet, kötüye kullanım olarak algılamaması için her şeyi yapmalısınız emekleriniz boşa gider.

 • Takip Edin, Takipçiniz olsun

Kendi kitlenize uygun olacak kişileri takip edin, takipçi kazanın. Günlük 300 kişiye kadar takip edebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar! 🙂

Pinterest hakkında konularıma devam edeceğim. Bir sonraki konuda kolayca takip etmenizi sağlayacak küçük bir şey paylaşacağım.

Takipte kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hakan dedi ki:

  Spam yapmıyorsanız kazanamıyorsunuz 🙂

  • admin dedi ki:

   Spam yapmadan da kazanç elbette mümkün ama bu tür siteler sadece Pinterest odaklı değil de sitenin kalitesine göre işlem yapıyorlar. Son zamanlarda gerçekten çıkarılan yazılımlarla Pinterest üzerinden kazanç sağlamayı kötü hale getirdik.