Pinterest Nedir?

   Pinterest 2010 yılında Paul Sciarra, Ben Silbermann, EvanSharp tarafından Amerika’da kurulan bir sosyal ağ. Pinterest ile takipçilerinize görseller ve yeni güncelleme ile videolar paylaşabilirsiniz. 2011 yılında popüler hale gelen bu sosyal ağ Türkiye’de çok aktif kullanılmasa da ABD kullanıcıları aktif olarak kullanıyor. Özellikle kadın kullanıcıların moda ve yemek üzerine ilgileri daha çok olduğu için kullanıcıların büyük çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor.

Google görsellerde arama yapmak yerine kullanıcıların kendi profilinde paylaştığı görsellere arama yaparak erişmeniz mümkün. 

Pinterest’in Açılımı

Pin ve interest kelimelerinin birleşimi ile oluşan Pinterest’i dijital bir pano olarak düşünebiliriz. Oluşturduğumuz panolara istediğimiz resimleri ekleyebilir, takip ettiğiniz kullanıcıların görsellerini panomuza tek tıklama ile pinleyebiliriz. Mantar panolara iğnelediğimiz notların dijital versiyonunu Pinterest bizim için düşünmüş.

Konuyu çok uzatmaya gerek yok. Bundan sonraki konularda, Pinterest kategorisinde eğitim konularına yer vereceğiz.

Görüşmek üzere..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pinterest Nedir? için yorumda bulun

    Pinterest Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pinterest Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.