Pinterest’de Pano Oluşturma ve Pinleme

Pinterest’e dair bir önceki konumda özellikle site sahipleri için ipuçları verdim. Konuya buradan ulaşabilirsiniz: Pinterest Kullanım Rehberi

Pinterest Türkçe kullanım sunmadan önce kullanıcılar için daha karmaşık bir yapıdaydı. Her ne kadar Pinterest kullanıcılar için destek konuları paylaşsa da genel mantığını çoğu internet kullanıcısının anlamadığını düşünüyorum.

Pinterest’de Pano Oluşturma 

İlgi alanlarınız üzerine pano oluşturabilirsiniz. Modayı takip ediyorsunuz ve internet üzerinde karşılaştığınız resimleri bir yerde toplamak isterseniz Pinterest size göre diyebilirim. Oluşturduğunuz panoya Pinterest’in Pin It eklentisini kullanarak kolaylıkla pinleme yapabilirsiniz.

Eklentiye ulaşmak için:

Pinterest İçin Google Chrome: İndir

Bilgisayarınızda bulunan resimleri de Upload From Computer‘a tıklayarak yükleyebilirsiniz.

pinterest

 

Yüklediğiniz her resmin bir kaynağı vardır. İnternette gezinirken beğendiğiniz bir resmi pinlerseniz panonuzda o sitenin linki görünecektir. Kendinize ait bir websiteniz varsa Pinterest hesabı açmanızı tavsiye edebilirim. Ayrıca SEO ve ziyaretçi açısından da pek bilinmeyen bir zenginlik..

 

Oluşturacağınız panolara takipçilerinizi davet edebilirsiniz. Bu sayede davet ettiğiniz kişilere panonuzda pinleme yapma imkanı verirsiniz. Paylaşım yaptığınız bir resim yüksek takipçili bir kişi tarafından repin yapılırsa bu resme milyonlarca kişi görüntüleyebilir.

Türkiye’de Pinterest yaygın bir sosyal ağ değil. Kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün ama bana sorarsanız Facebook ve Twitter’a göre çok daha keyifli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pinterest’de Pano Oluşturma ve Pinleme için yorumda bulun

    Pinterest’de Pano Oluşturma ve Pinleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pinterest’de Pano Oluşturma ve Pinleme için ilk yorumu yapabilirsin.