TAVUK ÇİFTLİĞİ KURULUMU İÇİN DOĞRU ADRES

Günümüzün popüler mesleği haline gelen yumurta üreticiliği konusunda en üst düzey firma olan Koçoğlu Tavukçuluk Kümes Ekipmanları firması sizin taleplerinizi tamamen karşılamaktadır.

Gezen ve Salma tavukçuluk sektöründe binlerce referansı bulunan firma tavuk çiftliği kurulumu konusunda Türkiye’nin en büyük şirketi konumundadır. Ülke geneli kurulumlarında çadır kümes ve prefabrik kümes olarak 2 çeşit kümes kurulumu yapmaktadırlar. Çadır kümesler maliyet açısından ucuzdur fakat, uzun ömür bakımından prefabrik kümeslere göre dezavantajlıdır.

İl ve İlçe Tarım Onaylı Profesyonel bir biçimde Prefabrik Kümes en çok tercih edilen sistemdir. Tercih edilme sebebi ise hem bakanlık onaylı olması hemde yapı olarak 35 yıl garantili olmasıdır. Soğuk ve sıcak dengesini en iyi sağlayan bu sistem maliyet olarak pahalı görünse de kendisini sürekli arttıran maliyeti sebebiyle 2.el olarak da değerli bir şekilde kullanılır. Sandeviç panel sistemiyle yapılan bu kümesler kışın soğuğu, yazın ise sıcağı minimum seviyeye indir. Kümes içinde kullanılan ekipmanlar tamamen otomasyon olup, tavukların tüm istediği koşulları sağlamaktadır. Otomatik yemleme, otomatik sulama, fan ve aydınlatma gibi tesisatlar tamamen otomasyon panasondan kontrol edilmektedir.

 

TAVUK ÇİFLTİĞİ MALİYETLERİ NE SEVİYEDEDİR?

Kümesler kapasitelerine göre fiyatlandırılmakta olup, tavuk çiftliği maaliyetleri ortalama olarak 80.000 ile 500.000 tl arasında değişmektedir. Kullanılan malzeme, kurulacak olan yerin mesafesi ve kümes kapasitesine göre bu fiyatlandırma değişmektedir. Kümesler firmanın belirlemiş olduğu ölçülere göre devlet onaylı yapılmaktadır.

HANGİ TAVUK ÇEŞİTLERİ TERCİH EDİLMELİDİR ?

Bu sektörde Lohman Brown, Ataks ve Tinted olmak üzere 3 çeşit tavuk türü bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgeye göre tavuk çeşidi uyumu değişmekte olup bu konuda en doğru bilgiyi firma sahibi Burak Koçoğlu’ndan alabilirsiniz. Üretilen 3 ırkında müşterilerde memnuniyet oranı %90 olup bu konuda en güvenilir firma Koçoğlu Tavukçuluktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. TAVUK ÇİFTLİĞİ KURULUMU İÇİN DOĞRU ADRES için yorumda bulun

    TAVUK ÇİFTLİĞİ KURULUMU İÇİN DOĞRU ADRES için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TAVUK ÇİFTLİĞİ KURULUMU İÇİN DOĞRU ADRES için ilk yorumu yapabilirsin.