Üç Tutku Kitap, Kahve ve Çikolata Yolculuğumuz

Selamlar!

Bir önceki konumuzda Coffee Festival ile Kahveye Yolculuk adlı etkinliğimizi sizlerle paylaşmıştık. Dileyenler etkinlik kategorimizi inceleyerek bilgi sahibi olabilirler. Bugün Harbiye Askeri Müze’de Üç tutku: Kitap, kahve ve çikolata adı altında yapılan festivale öncesinde aldığımız biletler ile katılım yaptık.

Kitap, kahve.. Ooo ye.

Sosyal Medyada bu tür fotoğraflar çok yer alır ya okuduğumuz bir roman ve yanında  kahve.. Havalı.

Ben de bu konumda nacizane fikirlerimi paylaşarak birincisi yapılan festival hakkında fikir oluşturmanızı sağlamak istedim. İyi yapmışssın dediğinizi duyar gibiyim.

Konuyu şu resimle renklendirerek devam edelim..

12347736_783773888415839_3763109188772099240_n

Festival Harbiye Askeri Müze’de olduğu için ulaşım açısından güzel bir yer. Festival sonrası oturup sohbet edeceğiniz, gezebileceğiniz birçok yer mevcut.

bknz:bu aksam taksime gidelim mi zirvesi
  Tekli ve Çoklu şeklinde 2 tür bilet var.Çoklu bilet ile birden fazla katılım sağlayabilirsiniz. Etkinlink günü gişeden de bilet almanız mümkün. Dikkatimi çeken bir olay ise gişeden tekli giriş 5 TL Biletix üzerinden 8+3 TL hizmet bedeli toplam 11 TL’ye geliyor. Biletix üzerinden çıktısını aldığım bu biletleri benden almaları, kontrol etmemeleri de ayrı olay. Ben de dururmuyum verdim eksiyi.
  Gelsin gitsin tutkular!
 Festival alanı tahmin ettiğimden de küçüktü 2 katlı olmasına rağmen kısa sürede gezilebilecek bir ortam. %30’a varan indirimli ya da standart fiyat üzerinden yayınevi standları kurulmuş.
metis 3 tutkuda
Uzun süre kitapları inceledikten sonra ajanda aldığımız yer Metis oldu. Rüyanın Gör Dediği 2016 ajandasını alarak yolumuza devam ettik. Ödemeyi yaptığımız bayanın post cihazını uzattığında sorun çıktığını söyleyip kart şifresini istemesi de dikkatimi çekmedi değil.
Ya da VIP hizmet mi? 😀
Biz bugün yani 20 Aralık Pazar günü bu etkinliğe katıldık. 27 Aralık tarihine kadar katılım sağlayabilirsiniz. Her gün farklı  yazarları görme imkanı var fakat bugün sadece dikkatimi çeken Rıfat Ilgaz standıydı. (Nilgün Ilgaz/ gelini )
 Eee biz çikolata yemeye gelmiştik, çikolata yok mu?
Gözüm çikolata aramadı değil ama bunda da umduğumu bulamadım Dr Oetker haricinde dikkatimi çeken olmadı. Katılım listesinde Lotuf Biscoff yazıyordu ama biz çikolata değil püskevit yedik.
3 tutku-dr oetker
DR. Oetker kızları sıcak çikolata yapıyor.. Ben dahil katılımcıların bu kadar dikkatli izlemesine de anlam veremedim. Bildiğimiz Sıcak Çikolata! Reklam, reklam, dolar..
 Kaldı 2 Tutku
Kahve konusunda Kahve Festivalinde istediğimizin fazlasını almıştık. Burada Cafe Crown’ı sevdim. Geliştirdikleri sistemle sırtında kahveler geçenler istediği çeşit kahvenin tadına bakabiliyor. Ayrıca görevlinin sıcak su koyma anınıda yakaladım. Fotoğrafların kalitesi istediğim gibi olmadı..

3 tutku cafe crown

3 tutku cafe crown-1

Festivali tavsiye eder misin?

Etkinlik ücreti gişeden sadece 5 TL değerlendirilebilir ama benim bugün beklentimi karşılamadı. Daha iyi bir organizasyon olabilirdi. uctutku.com adresinden katılımcı şirketleri ve yazarları görebilirsiniz.

Konuda kendi görüşlerimi aktardım, sizin için farklı bir gün ya da başlangıçlar olabilir yine de gidin. 🙂

Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere.

Kitapla kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. blank Üç Tutku Kitap, Kahve ve Çikolata Yolculuğumuz için yorumda bulun

    Üç Tutku Kitap, Kahve ve Çikolata Yolculuğumuz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Üç Tutku Kitap, Kahve ve Çikolata Yolculuğumuz için ilk yorumu yapabilirsin.